Resuscitace nazghul.cz

Jak si jistě mnozí z vás všimli, poslední příspěvek je více než půl roku starý a poslední smysluplný příspěvek více než rok. Co si budeme nalhávat, psaní a údržbu blogu jsem přes rok zanedbával a podle toho to tu také vypadalo. Starý, podomácku vyrobený, redakční systém vypověděl službu, z přidání nového článku se stala spíše programátorská úloha a pomalu ale jistě se web dostával do hledáčku různých spam botů. Vzhledem k tomu, že jsem sem ale napsal 163 článků a společně jsme o nich diskutovali v bezmála 400 komentářích, nechtěl jsem, aby tento blog zůstal pouze v propadlišti dějin.

Proto jsem se po delším zvažování, jestli přejít na jiný systém nebo se pokusit oživit ten starý, především z časových důvodů rozhodl, že nejlepší bude přejít na WordPress, u kterého se nemusím starat o kód a funkčnost a mohu se soustředit pouze na psaní článků, sbírání nových informací a diskutování v komentářích.

Nový systém přináší také několik výhod, jako lepší vyhledávání napříč blogem, možnost reagovat na konkrétní komentář nebo vyhledávat podobné články podle tagů. Na druhou stranu už to prostě není můj kód a nebude tak snadné dělat specifické úpravy (i když těch zas tolik nebylo a repozitář WP pluginů je dost obsáhlý).

Navíc, převod všech článků a komentářů je nutné dělat ručně a proto stále chybí asi 6 článků a cca 200 komentářů – nicméně se nebojte, nic se neztratilo a vše bude doplněno v horizontu několika dní.

Tímto bych chtěl tedy (opět) přivítat všechny čtenáře, kteří blog již někdy v minulosti navštívili (a ideálně na něm i aktivně diskutovali) ale i všechny nově příchozí a doufám, že alespoň částečně budu schopen plnit blog obsahem, na který jste byli zvyklí, i když warez fóra a sledování kdejaké „scene šarvátky“ není můj primární bod zájmu.

Na závěr už snad jen dodám motto z NFO skupiny FAiRLiGHT, které ovšem berte s nadsázkou – „Legends may sleep, but NEVER die„.

3 Comments:

  1. Zrovna nedávno (ještě na starém systému) jsem chtěl napsat jeden článek o tom, že některé Scene grupy začínají přijímat „sponzorské dary“ ve formě Bitcoinu, bohužel po přepnutí do administrace jsem zjistil, že ta je v podstatě nefunkční. To byl jeden z hlavních impulsů. proč jsem se rozhodl web přesunout na něco spolehlivějšího, co nebude vyžadovat takovou údržbu.

  2. No hodněkrát jsem se chystal smazat tento web ze záložek, ale nikdy jsem nenašel potřebnou sílu. není důležitá kvantita, ale kvalita.

  3. Tak a teď začneš blogovat konečně, ne? :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.