Razie na EU Scéně (aktualizace 9.9.2010 17:02)

Asi každý, kdo troch usleduje Scénu a dění kolem ní zaznamenal, že dnes proběhl po celé Evropě „nálet“ na topsite. Aby bylo jasno co je topsite, jedná se o chráněné servery, na kterých stojí v podstatě celá Scéna. Zapomeňte na Rapidshare apod, topsite je extra liga. Některé i české weby se snaží přinášet informace, jak to tedy bylo. No, podle reportáže TV N@va by se mohlo zdát, že se jedná o zátah na človíčky prodávající pálená CD (soudě dle neustálých záběrů na CD nosiče)… Ne, to skutečně ne. Zde se šlo po serverech. Vypisovat zde informace, které si můžete sehnat všude možně (např. na Pirátských novinách), jako je seznam zemí, akce na Strahově apod, je zbytečné, zaměřím se spíše na reakci přímo ze Scény…

Zatím je tedy jisté, že byly dopadeny minimálně 3 topsite s hodnocením kolem 2.5 (což je dost, pokud nevíte co to znamená). Jedná se konkrétně o site LOST, SC a BAR. Podle některých informací byla LOST jedna z nejlepších site za posledních cca pět let. Scéna po prvním útoku vydala release Site.Busts.07-09-10.READNFO-WARNiNG, ve kterém se v podstatě oznamuje konec tří výše zmíněných topsite a žádá o více informací. Později vyšel ještě release Reply.Site.Busts.07-09-10.READNFO-ANTi_PENiS2PENiS, který trochu poodkrývá důvod zavření například site SC. Podle všeho se jednalo o nezabezpečenou site, která spolupracovala s nechráněnými weby, případně dodávala „zboží“ na P2P. Majitel byl polák vystupující pod nickem XES. Pro zajímavost přikládám celé NFO:

//———————-ORGiNAL NOTE
Site.Busts.07-09-10.READNFO-WARNiNG
There has been some raids today in .eu many sites got busted, confirmed sites that got hit: BAR LOST SC.
Anyone who has more infomation on the sites/users that got busted please make a scene notice!
http://pastebin.ca/1935029

//———————-MY REPLY
Well, this is my reply… SC was just a lame unsecured site, they got what they have deserved. The owner also hosts distro’s to WEBGRPS. He also leaks scenefiles on unsecured sites, p2p tracker. Now lets play this game fair, he got what he asked for. The SC owner is from Poland, he is also known as XES.
I never had the IP of this fag else there would be a scenenote, but it doesn’t matter now because they are having now some serious problems. This Polish cunt owns even a lame forum named after his lame box:
http://scteam.org/
And you might be interested in this as well:
http://bbs.betabbs.com/lofiversion/index.php?t62926.html
Puh … his nickname xes1911 how orginal! Take a wild guess what his hotmail account would be?
xes1911@hotmail.com
No I need to say more??? Oh no! I think this guy has been exposed before. But you idiots did ingore the scenenote!
All of you reading this will go trough the same shit some day, just because you „dont care“ about those SCENENOTES who got released by fellow sceners! Next time you stupid sitebox owners do fucking read a scenenote when its released, ban/purge the fuckers. Don’t be a P2P lover/friend else you’ll get in some serious shit, be SAFE and SECURE like a CONDOM!

V důsledku razie je tedy většina dalších světových topsite vypnuta z důvodu bezpečnosti. Proto se nedivte, pokud Vám nepojedou některé privátní trackery. Podle IRC je dole například what.cd, naopak SCC nebo TL stále jedou…

V současné době se stále čeká na některé informace, snad bude jasněji ráno…

//EDIT: Server TorrentFreak uvedl seznam postižených topsite. Jedná se o:

 • BAR (Švédsko)
 • LOST (Česká republika)
 • — (jedna z předních site v Holandsku)
 • SC (Polsko)
 • — (site z východní Evropy)
 • — (porno site ze Švédska)

Jak je vidět, na rčení, že Česko patří mezi země, které se významně podílejí na Scéně, není zas tak mimo mísu. Co se site BAR týče, jednalo se prý o jednu z nejdůležitějších 0day site…

//EDIT 2: Podle jistého člověka napojeného na Scénu byly zavřeny site DLR, NN, LOST, BAR a SC. Všechny byly affily pro skupinu RELOADED.

//EDIT 3: Na světlo světa se dostaly i informace ohledně tří zavřených topsite. Info se týká jejich připojení a affil skupin.

 • LOST (2gbit): REFiNED, FQM, CiNEFiLE, SPARE, HATRED, SUBMERGE, Felony, ALLiANCE, PELLUCiD, SiNNERS a MACRO
 • BAR (10git): MARVEL, EPTiSO, RELOADED, CLUE, ESPiSE, DASH, METiS, REV0, CBGB, XII a HEIRLOOM
 • SC (3gbit): HUBRIS, RELOADED, JUMANJi, MPTDVD, MAGNiTUDE, DAGGER, ETHOS, CLUE a AAOCG

Tato nová informace teda vyvrací tvrzení, že společným affilem pro všechny site byla grupa RELOADED, jelikož nebyla napojená na českou topsite LOST…

//EDIT 4: Topsite BAR byla hostována na polské univerzitě „Silesian University of Technology“ ve městě Gliwice. Skládala se z 90 pevných disků o celkové kapacitě 150TB…

BAR topsite

16 Comments:

 1. Pěkně…..2500 shlednuti :)

 2. skoro sem si aktualizece clanku nevsiml :-( chtelo by to aby se nahore aspon ukazal prouzek o tom ze se clanek aktualizoval ;) to by bylo fajn…..jinak 90 disku o 150TB? :-D ja mam jen 3TB kdyby me tak par tech 1,5 a 2 TB disku poslali vubec bych se nezlobil :)

  • Článku jsem aktualizoval nadpis, takže to není úplně beze změny

  • jo to jo..ale porad musim srolovat pod dva dlouhe nove clanky ;)

  • Lol. I don’t know why, but this comment actually made me laugh instead of making me angry. (try looking at it with a sort of we3r&d#82i0; maybe sarcastic point of view and you’ll see what I mean! If you don’t …. then I’m a weirdo who views things weirdly.. lol!)

 3. bar = .se a sc = .pl. Rank bar/lost >= 2.5.

 4. Zpravy jsem dneska jeste nevidel, ale i tak mne je jasne, ze tam bude, ze vznikla skoda 100 517 596 Kc na zaklade odborneho vypoctu. Rad bych se dozil toho, ze informace budou objektivni a ne vymyslene.

 5. Přiznám se, scene vůbec nesleduju, jen občas čtu ta veselá .nfa, takže dík

  • Ona Scéně se všeobecně špatně sleduje, jelikož je v jejím zájmu být co nejvíce v utajení. To, co zde občas uveřejním, neobsahuje žádné konkrétní informace, ani nic, co by mohlo Scénu ohrozit…

 6. takze TV opet funguje ve forme medialni dezinformace…. jak tradicni pristup….docela by me zajimalo jesli nekdo kontroluje jednotlivce treba ze si vypujcim neco jako je photoshop a podobny veci….ale ono to bude ze kdyz si hraju tak ok vadi jen kdyz to pouziju pro komercni uceli… s filmama a hrama je to horsi…vidim film tak si ho pak nepudu koupi za 500…zahraju si hru ok dobry dobry ale kolik her hrajete podruhy? 1 z 10? :) takze vlastne SW firmam se to i vyplati…naucte se na nasich programech a pak si je do firmy kupte .)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.